Безкоштовна доставка від 1000 грн

Як обкатати бензопилу?

Oct 18, 2016 ,    Написано:2PR,   0 Коментар(ів)

Для того, щоб Ваша бензопила працювала довго без поломок, потрібно правильно її обкатати. Для цього слід підготувати пилу до роботи. Спершу детально вивчіть інструкцію, основну увагу зверніть на запуск інструмента при холодному і гарячому запуску. Перевірте та відрегулюйте ланцюг та шину. Ланцюг має бути правильно натягнутий і добре заточений.

Термін і якість роботи бензопили залежить від багатьох факторів, основними з яких є правильна обкатка та якість бензину і масла, які використовуються в роботі.

Паливна суміш

Важливо, щоб паливна суміш була свіжо розбавлена, максимально зберігати розбавлену суміш можна до 7 днів, оскільки при тривалому зберіганні вона втрачає свої властивості. Тримати паливну суміш потрібно лише у бензостійких каністрах.

Для фірмових бензопил Stihl (Штіль), Husqarna (Хускварна) співвідношення бензину з оригінальним маслом має бути 1:50 (на 1 л бензину 20 мл масла). Для пил китайського виробництва з використанням замінного масла дешевших виробників потрібно більше масла – 30-35 мл на 1 л бензини (1:30).

При більшій кількості масла пила буде диміти і може закоксовуватись поршнева. При малій кількості масла може пошкодитись поршнева група.

Перевірте також наявність масла для змазки ланцюга. На жаль, це масло рідко беруть фірмове, частіше замінник, тому потрібно слідкувати, щоб воно було чистим і в міру рідким, бо якщо масло зарідке, то злітатиме з шини, не встигаючи змастити ланцюг; якщо ж масло загусте, то буде замала його подача.


Основні правила обкатки бензопил

Пила не має працювати вхолосту, оскільки на холостих обертах двигун перегрівається, паливна суміш не згорає, і тому двигун і поршнева закоксовуються.

Бензопила має працювати на високих обертах, тоді вона добре охолоджується. Бензопили мають повітряну систему охолодження, і чим вищі оберти, тим краще вони охолоджуються.

Виробники рекомендують працювати пилою на максимальних або майже максимальних обертах. При обкатці бензопили (1 бачок) потрібно давати невелике навантаження але великі оберти, різати невеликі поліна, щоб пила легко прорізала деревину.

Періодично перевіряйте натяг ланцюга. Дотримуйтесь правил техніки безпеки!

Завершивши роботу, потрібно почистити інструмент, продути повітряний фільтр, відкрутити та оглянути свічу, перевірити гостроту ланцюга. Після обкатки варто відвезти бензопилу у сервісний центр, де майстер огляне її та при необхідності проведе контрольні налаштування.

Пов'язані статті

Бензопила чи електропила: що обрати? 20 Oct
Бензопила чи електропила: що обрати?

Багато господарів, яким періодично потрібно заготовляти дрова на зиму, обрізати сад чи виконувати невеликі будівельні роботи, вирішують придбати ланцю

Як вибрати бензопилу? 11 Apr
Як вибрати бензопилу?

Більшість власників дач та заміських будинків рано чи пізно вирішують придбати бензопилу для догляду за садом чи заготівлі дров. Серед сучасного велич

Залиште Ваш коментар

Top