Безкоштовна доставка від 1000 грн

Як вибрати бензопилу?

Apr 11, 2017 ,    Написано:2PR,   0 Коментар(ів)

Більшість власників дач та заміських будинків рано чи пізно вирішують придбати бензопилу для догляду за садом чи заготівлі дров. Серед сучасного величезного асортименту бензопил на ринку можна легко розгубитись. Як вибрати бензопилу доброму господареві, на що звернути увагу? Читайте у нашій статті…

Види бензопил та їх призначення

До першої групи належать побутові бензопили, які призначаються для виконання разових, епізодичних робіт на присадибній ділянці. Зазвичай вони не відрізняються високою потужністю і відмінно підходять для заготівлі дров для багаття, мангала або каміна. Мінімум функціональних можливостей поєднуються з малою вагою, зручністю експлуатації і порівняно невисокою ціною. Середній період їх використання дорівнює 40 хвилин в день або 20 годин в місяць. 

Друга група включає в себе бензопили напівпрофесійного рівня. Вони використовуються при виконанні практично будь-яких ремонтно-будівельних і лісозаготівельних роботах. Єдиний їх недолік полягає в неможливості безперервного використання протягом тривалого часу. Зазвичай вони застосовуються для різання сучків на лісоповалі. 

Третя група - це професійні бензопили, які мають високу потужність, що перевищує 2,5 кВт. Їх функціональні та експлуатаційні можливості досить великі. Агрегат можна використовувати щодня по 10-16 годин в будь-яку погоду і в будь-який час року. Як правило, це «вальні» бензопили - основний інструмент на лісоповалі. Вони виготовляються з особливо міцних матеріалів, тому їх ресурс перевищує 1500-2000 мотогодин, що в 3 рази вище, ніж у побутових моделей.

За якістю виготовлення бензопил можна виділити три категорії: оригінал від виробника, «хороший Китай» і «неякісна підробка». Вибираючи інструмент, візьміть до рук оригінал, а потім уже продукцію з наступних категорій. Відповідна й ціна. 

Якщо говорити про надійну роботу, то варто зазначити, що «оригінальна» бензопила розрахована на більш як 2 тисячі м3 деревини. «Якісний Китай» здатен звалити і розкряжувати близько 1000 м3, ну а дешеві підробки можуть зламатись і після одного дерева. 


Характеристики для вибору бензопили

Досі не розроблено загальної термінології і класифікації щодо ресурсів бензопил. Тому кожен виробник користується власними позначеннями: період часу до першого ремонту двигуна, зменшення компресії тощо. Назвати точні цифри в даному контексті практично нереально, тому найпильнішу увагу потрібно приділити наявності фірмового сервісу. При цьому слід правильно вибирати режим роботи бензопили, уникаючи надмірних перевантажень. 

Виділимо основні параметри

Потужність і вага бензопили. Побутові бензопили, які використовуються на дачних ділянках, рідко демонструють високу потужність, оскільки вони повинні бути максимально легкими і простими в управлінні. Крім того, висока потужність - це далеко не головний фактор при експлуатації пристрою в домашніх або дачних умовах. Для домашнього користування достатньо буде пили потужністю 1,5-2 кінських сили. Оптимальне співвідношення потужності і ваги важливо і для професійних лісорубів, оскільки це має прямий вплив на комфорт роботи з бензопилою, а значить, і на продуктивність праці. Для класу побутових бензопил передбачений менший розкид по потужностях, ніж для професійних моделей. Це пояснюється тим, що вони застосовуються для розпилу приблизно однакових по товщині, твердості і структурі колод. Потужність професійної пили коливається в межах 2-6 кінських сил.

Шина для бензопили. Важливим фактором, на який слід звернути увагу, відповідаючи на питання, як вибрати бензопилу для дому чи роботи, є шина – це одна з найголовніших її частин. Чим довша шина, тим з більш товстими деревами зможе справлятися інструмент. Слід взяти до уваги те, що довжина шини повинна узгоджуватися з потужністю інструмента. Недостатня потужність при великій довжині шини двигуна змусить Вас прикладати великі зусилля при пилянні, а це веде до передчасного зносу самої ланцюгової пили і двигуна, а також до перевитрати палива. Чим довша шина для бензопили, тим більше вона чинить опір двигуну. Щоб уникнути цього, в технічній документації пили вказується максимально допустима довжина шини (шини меншої довжини встановити можна, а більшої краще не ставити). У побутових бензопилах застосовують шини 12″-16″ (30-40 см), у професійних, які використовуються на лісоповалі або при монтажі дахів, використовують шини довжиною до 75″.

Ланцюг бензопили – це теж одна з найважливіших деталей бензопили. Крок ланцюга – це відстань між найближчими зубами, але частіше за одиницю вимірювання кроку ланцюга приймають відстань між заклепками, розділену навпіл. Є три варіанти розмірів кроку ланцюга: 0,325″, 3/8″ і 0,404″. 

0,325″ – це мінімальний крок ланцюга для бензопили, застосовується в пилах, призначених для побутового використання. Дрібний крок дає низький рівень вібрацій, але має нижчу продуктивність. Більш потужні бензопили для професійного використання оснащують ланцюгом, який має крок 3/8″ і 0,404″. Ці ланцюги при роботі дають більш високу вібрацію, але зате їх продуктивність набагато вища (вони застосовуються для того, щоб валити дерева великого діаметра).

Щоб пов’язати крок ланцюга з потужністю двигуна, існує така закономірність: пили, що мають об’єм циліндра 40-50см3 (потужність 2-3,5 к/с), ефективніше працюють з ланцюгом, у якого крок 0,325″. Більш потужні інструменти краще забезпечити ланцюгом, крок якого 3/8″. Ну а ланцюги з максимально широким кроком 0,404″ доцільно застосовувати для потужних бензопил, що мають високий крутний момент (об’єм двигуна 65 см3 і вище, потужність не менше 5,5 к/с).

Захист від зворотного удару. Зворотний удар – це, мабуть, найбільш небезпечний момент при роботі з бензопилою, і його слід обов’язково враховувати. Коли кінець шини стикається з оброблюваною поверхнею деревини, виходить так звана віддача або відскік пили. Уберегтися в цей момент від травми допоможе тільки швидка зупинка ланцюга. Для цього завдання практично всі бензопили забезпечені спеціальним гальмом, а приводом для цього механізму служить щиток, який розташовується безпосередньо перед лівою рукою користувача. Якщо говорити простими словами, то це свого роду важіль на два положення.

Перед пуском пили щиток зміщується в положення «ближче до руки», тим самим приводячи інерційне гальмо в готовність. У разі зворотного удару щиток впирається в ліву руку людини, спрацьовує перемикач, блискавично приводячи в дію механізм інерційного гальма ланцюга. Також при дуже різкому зворотному ударі він може спрацьовувати, не взаємодіючи з рукою людини (за рахунок різкого поштовху).

Антивібраційна система. При роботі з бензопилою кисті рук відчувають величезне навантаження через вібрацію. Тривалий вплив вібруючого інструмента призводить до захворювань суглобів і порушення кровообігу в кистях рук. Тому пила має бути оснащена антивібраційною системою, і цей нюанс бажано не пропускати, вирішуючи питання, як правильно вибрати бензопилу.

Придбати якісні бензопили різного призначення Ви можете в нашому інтернет-магазині 2pr.com.ua у розділі Бензопили. Ми пропонуємо широкий асортимент бензопил від провідних виробників за доступну ціну. Наші консультанти радо допоможуть Вам підібрати потрібний Вам інструмент.

Пов'язані статті

Як обкатати бензопилу? 18 Oct
Як обкатати бензопилу?

Для того, щоб Ваша бензопила працювала довго без поломок, потрібно правильно її обкатати. Для цього слід підготувати пилу до роботи. Спершу детально в

Бензопила чи електропила: що обрати? 20 Oct
Бензопила чи електропила: що обрати?

Багато господарів, яким періодично потрібно заготовляти дрова на зиму, обрізати сад чи виконувати невеликі будівельні роботи, вирішують придбати ланцю

Залиште Ваш коментар

Top