Безкоштовна доставка від 1000 грн

Сфера застосування відбійних молотків

Під час проведення ремонтних чи будівельних робіт часто з'являється необхідність зруйнувати старі стіни і перегородки, зробити отвори і ніші, прокласти штроби, видалити куски асфальтного покриття, зруйнувати чи пробити фундамент, перекриття тощо. У таких випадках у пригоді стане відбійний молоток. 

Важлива відмінність конструкції відбійних молотків полягає в її простоті і надійності. Удар по виконавчим органам наноситься за допомогою спеціального бойка, який розташований всередині корпусу і приводиться в рух приводом. Руйнування оброблюваного матеріалу відбувається за рахунок швидкого зворотно-поступального і повторюваного руху робочого органу молотка. 

Вага відбійного молотка визначає його призначення. За цією характеристикою інструменти можна поділити на три категорії: для легких будівельних робіт (3-6 кг) - мають невеликі потужність, силу удару та вагу, призначені  для роботи на висоті, для горизонтальної роботи у стіні; для будівельних робіт (6-15 кг) -  можна використовувати як для робіт на стіні (прокладання штроб (канавок) для електропроводок), так і для робіт з підлогою; для інтенсивних важких будівельних робіт (15-35 кг) - великі важкі відбійні молотки, призначені для відбивання фундаменту, стяжки у підлозі, ремонту доріг. 

Критерії вибору відбійного молотка

Потужність двигуна відбійного молотка може коливатися від 500 до 2000 Вт. Чим більша потужність інструмента, тим вищою буде продуктивність відбійного молотка і тим більшу частоту і силу удару можна буде отримати на виході. Велика потужність дозволить експлуатувати інструмент безперервно більш тривалий час, а також застосовувати більше оснащення.

Максимальна сила удару є ще однією важливою характеристикою електричного відбійника. Обчислюється дана сила в джоулях. Чим більше значення має сила удару, тим у конкретної моделі більше можливостей і тим більш міцний матеріал вона може руйнувати. Для легких відбійників даний показник знаходиться на позначці 3-8 джоулів, а для потужних бетоноломів він може перевищувати 60 джоулів. 

Іноді невелику силу удару можна компенсувати високою частотою бойка, який здійснює зворотно-поступальні рухи. Наприклад, Bosch GSH 5 CE, який має силу удару 8,3 джоуля, може робити 2900 ударів в хвилину, а Makita HM 1810, чия сила удару дорівнює 63 джоулям, робить всього 1100 ударів в хвилину. Підводячи підсумок, можна сказати, що кількість ударів і сила удару є головними показниками продуктивності інструмента, але дуже багато залежить від їх правильного співвідношення.

Системи контролю та індикації. Регулювання частоти ударів, яка може вироблятися або регулятором, при наявності фіксації пуску, або за ступенем натискання кнопки. До речі, фіксатор кнопки пуску є досить важливою деталлю, завдяки якій можна відпускати курок під час безперервної тривалої роботи. Якщо пуск виконаний у вигляді повзунка, то йому фіксація непотрібна. Деякі моделі мають механізм, який відключає функцію удару при роботі на холостому ходу — режим очікування. Даний режим здатний підвищити ресурс ударного вузла.

Під час включення потужного відбійника завжди має спрацьовувати обмеження пускового струму. Багато виробників комплектують свою продукцію різними контрольними пристроями (індикатори, дисплеї), які сигналізують про зношування щіток або про необхідність сервісного обслуговування. Якщо вчасно не замінити щітки, то вони можуть відключитися самі по собі, запобігаючи пошкодженню дорогого двигуна.

Захист від вібрації та шуму. По-перше, це вбудована система динамічної противаги, за допомогою якої можна знизити вібрацію приблизно на 50-70%. Ще існують спінені і прогумовані накладки, а також рукоятки з демпферними вставками і пружинним підвісом.

Конструктивні особливості. У деяких моделей кожух редуктора пластиковий, а в інших — металевий. Зазвичай пластик вибирається для того, щоб знизити вагу горизонтального інструмента, але цей матеріал не тільки легкий, а ще й досить зносостійкий і міцний. У деяких виробників найлегші моделі працюють з оснащенням SDS-plus, але більша частина відбійників працюють з патронами SDS-max, діаметр яких може бути до 26 мм. Найбільш потужні моделі використовують піки з діаметром до 30 мм і шестигранним хвостовиком.

Вибираючи електричний відбійний молоток, слід звертати увагу на ергономічність виробу. Дуже важливою є наявність додаткової ручки, яка може бути як D-подібною, так і прямою. Вона обов’язково повинна бути зручною для оператора і мати багато різних положень.

Купити відбійний молоток в інтернет-магазині

У нашому інтернет-магазині Ви знайдете великий вибір професійних відбійних молотків різної потужності та ваги для усіх видів робіт з бетоном, цеглою тощо. Ми пропонуємо інструменти таких виробників як Bosch, Makita, Metabo, DWT, Протон, Дніпро-М, Інтерскол за доступною ціною та з офіційною гарантією від виробника. Ви можете купити відбійний молоток, зробивши замовлення у нас на сайті або зателефонувавши нашим менеджерам. Якщо Вам потрібна допомога у виборі інструмента, фахівці 2PR з радістю Ваc проконсультують.


В цій категорії немає товарів.

Top