Види бензопил та їх призначення
До першої групи належать побутові бензопили, які призначаються для виконання разових, епізодичних робіт на присадибній ділянці. Зазвичай вони не відрізняються високою потужністю і відмінно підходять для заготівлі дров для багаття, мангала або каміна. Мінімум функціональних можливостей поєднуються з малою вагою, зручністю експлуатації і порівняно невисокою ціною. Середній період їх використання дорівнює 40 хвилин в день або 20 годин в місяць.
Друга група включає в себе бензопили напівпрофесійного рівня. Вони використовуються при виконанні практично будь-яких ремонтно-будівельних і лісозаготівельних роботах. Єдиний їх недолік полягає в неможливості безперервного використання протягом тривалого часу. Зазвичай вони застосовуються для різання сучків на лісоповалі.
Третя група - це професійні бензопили, які мають високу потужність, що перевищує 2,5 кВт. Їх функціональні та експлуатаційні можливості досить великі. Агрегат можна використовувати щодня по 10-16 годин в будь-яку погоду і в будь-який час року. Як правило, це «вальні» бензопили - основний інструмент на лісоповалі. Вони виготовляються з особливо міцних матеріалів, тому їх ресурс перевищує 1500-2000 мотогодин, що в 3 рази вище, ніж у побутових моделей.
За якістю виготовлення бензопил можна виділити три категорії: оригінал від виробника, «хороший Китай» і «неякісна підробка». Вибираючи інструмент, візьміть до рук оригінал, а потім уже продукцію з наступних категорій. Відповідна й ціна.
Якщо говорити про надійну роботу, то варто зазначити, що «оригінальна» бензопила розрахована на більш як 2 тисячі м3 деревини. «Якісний Китай» здатен звалити і розкряжувати близько 1000 м3, ну а дешеві підробки можуть зламатись і після одного дерева.
Характеристики для вибору бензопили
Досі не розроблено загальної термінології і класифікації щодо ресурсів бензопил. Тому кожен виробник користується власними позначеннями: період часу до першого ремонту двигуна, зменшення компресії тощо. Назвати точні цифри в даному контексті практично нереально, тому найпильнішу увагу потрібно приділити наявності фірмового сервісу. При цьому слід правильно вибирати режим роботи бензопили, уникаючи надмірних перевантажень.
Виділимо основні параметри
Потужність і вага бензопили. Побутові бензопили, які використовуються на дачних ділянках, рідко демонструють високу потужність, оскільки вони повинні бути максимально легкими і простими в управлінні. Крім того, висока потужність - це далеко не головний фактор при експлуатації пристрою в домашніх або дачних умовах. Для домашнього користування достатньо буде пили потужністю 1,5-2 кінських сили. Оптимальне співвідношення потужності і ваги важливо і для професійних лісорубів, оскільки це має прямий вплив на комфорт роботи з бензопилою, а значить, і на продуктивність праці. Для класу побутових бензопил передбачений менший розкид по потужностях, ніж для професійних моделей. Це пояснюється тим, що вони застосовуються для розпилу приблизно однакових по товщині, твердості і структурі колод. Потужність професійної пили коливається в межах 2-6 кінських сил.
Шина для бензопили. Важливим фактором, на який слід звернути увагу, відповідаючи на питання, як вибрати бензопилу для дому чи роботи, є шина – це одна з найголовніших її частин. Чим довша шина, тим з більш товстими деревами зможе справлятися інструмент. Слід взяти до уваги те, що довжина шини повинна узгоджуватися з потужністю інструмента. Недостатня потужність при великій довжині шини двигуна змусить Вас прикладати великі зусилля при пилянні, а це веде до передчасного зносу самої ланцюгової пили і двигуна, а також до перевитрати палива. Чим довша шина для бензопили, тим більше вона чинить опір двигуну. Щоб уникнути цього, в технічній документації пили вказується максимально допустима довжина шини (шини меншої довжини встановити можна, а більшої краще не ставити). У побутових бензопилах застосовують шини 12″-16″ (30-40 см), у професійних, які використовуються на лісоповалі або при монтажі дахів, використовують шини довжиною до 75″.
Ланцюг бензопили – це теж одна з найважливіших деталей бензопили. Крок ланцюга – це відстань між найближчими зубами, але частіше за одиницю вимірювання кроку ланцюга приймають відстань між заклепками, розділену навпіл. Є три варіанти розмірів кроку ланцюга: 0,325″, 3/8″ і 0,404″.
0,325″ – це мінімальний крок ланцюга для бензопили, застосовується в пилах, призначених для побутового використання. Дрібний крок дає низький рівень вібрацій, але має нижчу продуктивність. Більш потужні бензопили для професійного використання оснащують ланцюгом, який має крок 3/8″ і 0,404″. Ці ланцюги при роботі дають більш високу вібрацію, але зате їх продуктивність набагато вища (вони застосовуються для того, щоб валити дерева великого діаметра).
Щоб пов’язати крок ланцюга з потужністю двигуна, існує така закономірність: пили, що мають об’єм циліндра 40-50см3 (потужність 2-3,5 к/с), ефективніше працюють з ланцюгом, у якого крок 0,325″. Більш потужні інструменти краще забезпечити ланцюгом, крок якого 3/8″. Ну а ланцюги з максимально широким кроком 0,404″ доцільно застосовувати для потужних бензопил, що мають високий крутний момент (об’єм двигуна 65 см3 і вище, потужність не менше 5,5 к/с).
Захист від зворотного удару. Зворотний удар – це, мабуть, найбільш небезпечний момент при роботі з бензопилою, і його слід обов’язково враховувати. Коли кінець шини стикається з оброблюваною поверхнею деревини, виходить так звана віддача або відскік пили. Уберегтися в цей момент від травми допоможе тільки швидка зупинка ланцюга. Для цього завдання практично всі бензопили забезпечені спеціальним гальмом, а приводом для цього механізму служить щиток, який розташовується безпосередньо перед лівою рукою користувача. Якщо говорити простими словами, то це свого роду важіль на два положення.
Перед пуском пили щиток зміщується в положення «ближче до руки», тим самим приводячи інерційне гальмо в готовність. У разі зворотного удару щиток впирається в ліву руку людини, спрацьовує перемикач, блискавично приводячи в дію механізм інерційного гальма ланцюга. Також при дуже різкому зворотному ударі він може спрацьовувати, не взаємодіючи з рукою людини (за рахунок різкого поштовху).
Антивібраційна система. При роботі з бензопилою кисті рук відчувають величезне навантаження через вібрацію. Тривалий вплив вібруючого інструмента призводить до захворювань суглобів і порушення кровообігу в кистях рук. Тому пила має бути оснащена антивібраційною системою, і цей нюанс бажано не пропускати, вирішуючи питання, як правильно вибрати бензопилу.
Придбати якісні бензопили різного призначення Ви можете в нашому інтернет-магазині 2pr.com.ua у розділі Бензопили. Ми пропонуємо широкий асортимент бензопил від провідних виробників за доступну ціну. Наші консультанти радо допоможуть Вам підібрати потрібний Вам інструмент.
Залиште Ваш коментар
Продовжити